IPL ošetření je založeno na záblesku paprsku světla o vysoké intenzitě, který proniká kůží. IPL je neinvazivní metoda, která umožňuje celou řadu ošetření. Mezi nejžádanější patří trvalá fotoepilace, odstranění pigmentových skvrn, červených žilek a ošetření akné.

Nejlepšího výsledku lze dosáhnout při ošetření tmavých chloupků na světlé pleti.
Po kůře fotoepilace jsou chloupky zredukovány až o 85- 95%. Doporučuje se 4 - 6 aplikací u tmavých chloupků a zároveň světlé pokožky, 6 – 8 aplikací u světlých chloupků, vždy s odstupem 4 – 12 týdnů. Po ošetření chloupky samovolně cca za dva týdny vypadají.

Před aplikací: minimálně 6 týdnů, lýtka a stehna 10 týdnů před ošetřením nevytrhávat, těsně před zákrokem je třeba chloupky zkrátit na cca 1 mm (klientka přichází připravená z domu!)

Kontraindikace:
Těhotenství, záchvatovitá onemocnění, kardiostimulátor, poruchy krevní srážlivosti, užívání fotosenzibilních léků, čerstvé opálení, příliš tmavá pokožka, použití samoopalovacích preparátů, otevřená rána v ošetřované oblasti, dekompenzovaný diabetes, nádorovité onemocnění kůže.

Možné nežádoucí účinky:
Při fotoepilaci se může vyskytnout lehké zarudnutí a opuchnutí, které běžně mizí do několika minut, maximálně několika hodin, změny pigmentace se vyskytují velmi zřídka a jsou obvykle dočasného rázu (většinou zesvětlání), vzácně se mohou objevit malé puchýřky, nestrhávejte je, sami během několika dnů zmizí.
Při ošetření červených žilek a pigmentových skvrn je ošetřená plocha často podrážděná, zarudlá a opuchlá, mohou se vyskytnout drobné puchýřky a stroupky. Proto doporučujeme pleť v den ošetření chladit. V případě nadměrné reakce nás okamžitě kontaktujte! Tato ošetření provádíme pouze od listopadu do února.
V případě, že jste před IPL ošetřením byla na slunci či v soláriu, je možné, že dojde ke vzniku popálenin, proto dbejte 4 týdenní lhůty, která má mezi sluněním a IPL ošetřením uběhnout!

Čeho se vyvarovat: Slunění venku i v soláriu 4 týdny před a po zákroku, sprchování či koupele v horké vodě, sauny. Pokožku je třeba chránit v místě ošetření vhodnými UV filtry vždy i s UVA filtrem!!! Doporučujeme zakoupit přípravky přímo ve studiu.